szambo ekologiczne poznań

Przydomowa oczyszczalnia ekologiczna

Sieci kanalizacyjne obejmują teraz swoim zasięgiem ogromnie wiele miejsc. Są dostępne na większości terenów miejskich. Natomiast w miejscach, gdzie zabudowa jest luźniejsza nie są już tak powszechne, bo staje się to nieopłacalne.
Budując lub przeprowadzając szambo ekologiczne poznań całościowy remont w domu stawianym poza miastem zazwyczaj sami musimy rozwiązać problem odprowadzania nieczystości z budynku. W tym momencie mamy możliwość wyboru spośród kilku modeli szamb i domowych oczyszczalni ścieków. Intrygującym i nowoczesnym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ekologiczna. W odróżnieniu do szamba zapobiega zbieraniu się groźnych bakterii, jest w wyższym stopniu przyjazna dla środowiska. Taka oczyszczalnia jest opłacalną inwestycją, bowiem koszty jej stosowania są niesłychanie niskie. O tym czy możemy zdecydować się na jej budowę przy naszym domu rozsądzają miejscowe władze na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego.
Istnieje kilka modeli oczyszczalni przydomowych, może w nich być zastosowany drenaż rozsączający, filtr piaskowy lub gruntowo-roślinny, złoże biologiczne lub komora osadu czynnego. O tym, który typ można zastosować w danym miejscu postanawiają między innymi warunki gruntowe. Chcąc wprowadzić takie rozwiązanie w naszym domu powinniśmy skonsultować się z doświadczonym doradcą, który znajdzie dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.