Pieczątki bogatynia

Wizytówka firmy – czy warto mieć pieczątkę?

Jeszcze do niedawna prawo sankcjonowało konieczność mienia pieczątki firmowej w wypadku rejestracji działalności gospodarczej. Każdy podmiot gospodarczy zobowiązany był do posiadania takiego przedmiotu, którego podstawowym zdaniem było uwierzytelnianie dokumentacji. We współczesnych czasach nie istnieje zobowiązanie posiadania pieczątki firmowej, czy jednak oznacza to, że nie warto jej tworzyć? Kategorycznie nie. Koszty jej wyrobienia są niewielkie, nie obciążają pokaźnie budżetu żadnego przedsiębiorstwa, a posiadanie takich towarów przynosi dużo zalet. Pieczątki to nade wszystko reprezentatywna wizytówka firmy, która niesie za sobą treść marketingową. Dzięki odbitemu na papierze wizerunkowi przedsiębiorstwa, logo będzie żywe a w dodatku widzialne przez mnóstwo osób, a tym samym zaakcentuje obecność danej firmy w ich pamięci a także świadomości. Taki zagranie przyczynia się do prawie, że gratisowej reklamy. Pieczątki to też autorytet, który wzmacnia poczucie wiarygodności i powagi danej firmy w oczach konsumentów. Żeby niemniej jednak pieczątka mogła porządnie dokonywać swoją funkcję, musi być odpowiednio przewidziana. Na koronnym planie musi znaleźć się oczywiste logo firmy, wyraźna nazwa przedsiębiorstwa a także adres jego siedziby. Niezwykle znaczącym aspektem jest opatrzenie loga o małą grafikę, która tematycznie będzie kojarzyć się z charakterem firmy. Np. w przypadku zakładu wulkanizacyjnego bardzo dobrze sprawdzi się obraz opony bądź klucza. Taki manewr skutkuje tym, że odbiorcy zapamiętują nazwę danej firmy z rzeczową specjalnością a gdy będą musieli skorzystać z takiej posługi, bez wątpienia zwrócą się o pomoc do firmy, którą łączą z grafiki zawartej na pieczątce.

Możliwość komentowania jest wyłączona.