Klinika Weterynaryjna Rzeszów mława

Psina na studiach

Od jakiegoś czasu coraz więcej młodych osób decyduje się na zakup psa. Czy jest to odpowiednia decyzja? Niezbicie sporo osób wykrzykujących „pies na studiach! Sfiksowałeś!” utrzymuje, iż zahacza to o ubytek zdrowia psychicznego, jednak właściciele włochatych pupili powiadają co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku i rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w chwili, kiedy nie posiadasz jeszcze stałej pracy a przy tym niezmiennego adresu zamieszkania jest dopuszczalne czy też może jednak nie?
Wszystko oczywiście zależy od osoby. Każdy ma inne przyzwyczajenia, które wynosi z domu. Jedni, przyzwyczajeni do domku z ogródkiem i taty, który codziennie wychodzi pobiegać z psem, mogą doznać szok starając się nieoczekiwanie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie a także posiadanie czworonoga w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie tworzyło to jakiegokolwiek problemu.
Pamiętajmy jednak, że jako studenci mamy ograniczony budżet a przy tym zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wówczas odpowiednich ekspertów, niemniej jednak niezbyt kosztownych, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów czy też Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny jednoczą się z jakością – oceńcie indywidualne stanowisko lekarzy i to jak bardzo przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie również o tym, że w domu, w którym żyją jedynie osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły dzieci albo wstających wcześnie mam, piesek będzie musiał spędzić bynajmniej parę godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie więc należytą rasę i charakter, który nie zezwoli psu ucierpieć w takiej sytuacji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.