Influencerzy wieluń

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci ni stąd ni zowąd i nieoczekiwanie i zawojowali najnowszymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, lecz mało kto umie dobrze wyjaśnić czym się oni zajmują i skąd niespodzianie wzięli się w necie.
Influencer to osoba, która prosperuje aktywnie w necie, używając każdego dnia wszelkiego rodzaju social media. Może więc działać ona na instagramie, youtube, albo na blogach, ale zdecydowanie w większości wypadków fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą definiuje się mianem influencera, najczęściej przyjmuje dane towary za darmo i ma na celu przetestować go, a potem zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, albo nagrywa pobieżny filmik, na temat walorów płynących z używania danego artykułu. Zazwyczaj od influencerów oczekuje się tego, żeby przedstawili oni dany produkt od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię oraz recenzję, przez co w wielu przypadkach mówi się, że influenerzy bujają. 
Tak jednak nie jest, bowiem przecież influencer sam rozstrzyga o tym który towar przyjmie a także zareklamuje. Nie musi zatem lokować na swoim koncie treści sprzecznych z tym co pożądałby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, by jakaś firma przymusiła influencera do przyjęcia od nich towaru a przy tym opisania go w pozytywny sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy mają pewne pole manewru oraz swobody i nie potrzebują zgadzać się na wszystkie sugerowane im warunki. To stanowczo działa na ich pożytek a także ogromną przewagę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.