Castingi lipiany

Casting

Castingi organizowane są teraz w bardzo wielu miejscach. Dawniej kojarzone tylko z castingami modelek, teraz często prowadzone są też w pracy. Casting na najlepszego pracownika, dlaczego nie?
Casting na pracownika, gdy większa część pretendentów posiada analogiczne CV?
W takim przypadku castingi polegają na tym, że osoby ubiegające się o pracę, potrzebują przedstawić się z jak najlepszej strony. Wiadomo, że nie rozchodzi się w tym miejscu tylko i wyłącznie o wygląd i nie to na ogół jest oceniane. Chodzi o całość postawy, i to jak generalnie dana osoba wypadnie w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Pracodawca ma prawo wybrać osoby, które najbardziej mu przypadły do gustu, czy to pod względem doznania, czy też wykształcenia, bądź charakteru. Na ogół chlebodawcy nie zdradzają swoich kryteriów, którymi się prowadzą. 
Całkowicie inaczej jawią się castingi na modelkę, gdzie analizowany jest przeważnie wygląd a w dodatku postawa danej pretendentki. W szczególności potencjalna modelka powinna zjednać sobie jury należytą powierzchownością, to znaczy sposobem poruszania się a w dodatku ujmowania wzrokiem. Modelka powinna umieć operować zarówno ciałem, jak i wzrokiem, czy gestami, żeby oceniona została za odpowiednią. 
Mnóstwo zależy także od tego czego wypatruje konkretny klient a także gdzie zatrudniona zostanie wybrana dziewczyna i jakiego rodzaju kampanie będzie urzeczywistniać. 
Castingi z reguły trwają całe dnie, ponieważ pretendentów może być nawet kilkudziesięciu. W związku z tym należy wyekwipować się w gigantyczną dozę wytrwałości a także należytego humoru, który niewątpliwie też pomoże w czasie oczekiwania na swoją kolej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.