Budowanie stron internetowych wolbrom

Jak napisać dobrą stronę www?

Strony WWW (World Wide Web) bezspornie łączą nam się z internetem. Miejscem, w którym właściwie wszyscy spędzamy masę czasu. Zarówno na grze jak i na zabawie. Jeśliby jednakże nie powstały strony internetowe, Net wyglądałby w ogólności inaczej.
Z początku funkcjonowania sieci jako sieci pomiędzy uczelniami w Stanach Zjednoczonych, strony internetowe istotnie różniły się od tych, które znamy dzisiaj. Poprzez to, że internet był niezwykle powolny, parę tysięcy razy wolniejszy aniżeli ten który znamy obecnie, trzeba było zmierzać do stosownej optymalizacji. Na początku lekceważono wobec tego zupełnie grafikę a skupiano się na przekazaniu takiej liczby tekstu, aby załadowanie strony nie trwało wieczność. Naturalnie w owym czasie komponowanie stron internetowych było znacznie łatwiejszym zadaniem niż dzisiaj. Niemniej jednak, co może wydawać się dziwne, o wiele mniej ludzi umiało się tym zająć. Internet wówczas raczkował, komputery na dobrą sprawę wraz z nim. Nie wszystkich było stać na posiadanie takiej maszyny w domku, jeszcze mniej osób wiedziało, jak na dobrą sprawę jej użytkować.
Newralgicznymi zainteresowanymi byli naturalnie studenci elektroniki. Wtedy jeszcze trudno było napotkać lubiany kierunek jakim jest współcześnie Informatyka.
Kreowanie stron internetowych teraz jest już sporo bardziej zaawansowanym zajęciem. Prócz napisania odpowiedniego kodu strony w HTML a potem odpowiedniego sformatowania go użytkując arkuszy stylów, musimy często użyć ponadprogramowe skrypty, połączyć stronę z bazą danych albo stworzyć panele logowania.

Możliwość komentowania jest wyłączona.